"herkesin hayatına kimse karışamaz." -bir dost
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Band of Brothers
Final Yaptı
8.9 340 kişi Puan Ver

Band of Brothers dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Band of Brothers

Dünya onlara güvendi, onlar da birbirine...

2. Dünya Savaşı'nı anlatan en başarılı TV dizisi olarak gösterilen Kardeşler Takımı, askerler arasındaki görev duygusu, dostluk, güveni son derece etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsü.

Band of Brothers / Kardeşler Takımı, tarihçi ve biografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 bölümlük televizyon dizisi serisidir. Ortak yapımcılığını, Akademi Ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde beraber çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir.

Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay'ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Operasyon Market Garden ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir.

Dizideki olaylar Ambrose'nin Easy Bölüğünden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.
Hikayenin devamını oku
Band of Brothers Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 64 yorum

Bloo23
Bloo23 2 ay önce

İyi ama abartılan bir dizi olduğunu düşünüyorum. Film veya dizileri izlerken tekniğine (Sinematografi, kamera açıları vb.) önem vermiyorsanız sizde abartan kısımdan olacaksınız. Ama keskinlikle ''Elinize kamera alıp, savaş meydanına gitseydiniz ancak bu kadar gerçekçi bir savaş sahnesi yapabilirdiniz.'' değil. Yani The Flash ve savaş filmleri seviyorsanız bunuda sevme ihtimaliniz yüksek.

2
Apinity
Apinity 2 ay önce

Bu diziden daha iyi bir savaş dizisi gelmez bence. Hiçbir saniyesi boş değil, izlerken askerlerle aynı psikolojiye giriyorsunuz resmen. Düşünmeden başlayın bence bir solukta bitireceksiniz zaten.

0
cazlal
cazlal 4 ay önce

bu kadar kötü bi dizi izlememiştim,zorla izledim resmen. benim göremediğim neyi görmüş acaba bu insanlar da bu kadar beğenilmiş bu dizi...savaş sahnesi çekimleri dönemin şartlarına göre iyi olabilir ama ne bir kurgu,ne bir his hiç bişe yok...senaryo yok resmen...savaşın içinde bi hikaye ,bi yaşanmışlık hiç bişe yok.çok kısır...adamlar savaş sahnesi çekmek istemiş sadece ...vakit kaybı bence.tam bi fiyasko.keşke 'belgesel' deselermiş,'uyarlama bi dizi ' olmamış....

7
TyphoonTR 3 ay önce

@cazlal, Görüşüne ve eleştirine saygı duyarım ama bir kurgu ve his yok, senaryo yok, ne demektir? 2. Dünya Savaşında sıra sıra Easy Company'nin katıldığı operasyonlar ve yaşadıkları ele alınmış dizide. Çok güzel bir kurgusu, senaryosu ve hissi var. O askerlerin psikolojik olarak neler yaşadığını ve nelerle uğraştığını çok güzel yansıtmışlar ekrana.

0
stelena16
stelena16 4 ay önce

birde şu amerikalıların bizim kadar soyu olsaydı buralar efsane belgesellerle dolacaktı. tarihimizi değerlendiremiyoruz bu açıdan

0
Imperius
Imperius 4 ay önce

2. Dünya savaşı atmosferinin çok iyi işlendiğini izlediğiniz anda görebilirsiniz. Savaş sahneleri gerçekten harika yapılmış. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Beğenenler The Pacific'i de izleyebilir, en az BoB kadar efsanedir.

0
TKeimer
TKeimer 7 ay önce

On numara dizi,oyunculuk konusunda atası 'The Pacific''den iyi.

1
TyphoonTR 3 ay önce

@tkeimer, The Pacific'in atası bu oluyor.

0
Theocoles
Theocoles 7 ay önce

Siktir edin propagandayı felan izleyin şu muhteşem diziyi

0
kurtogluokan123
kurtogluokan123 7 ay önce

savaş sahneleri çok etkileyici ve gerçek hikayeye dayanmakta izlemeyenler çok şey kaçırır ve bu arada abartılı diyenler herkes kendi ülkesini över tabikide kim kötüler kendini. Birde almanların gözünden izlemek isterdik diyen arkadaşlar için ''unsere mutter unsere vater'' adlı diziyi izlesinler oda 3 bölümlük mini dizi

1
yalçın sefa
yalçın sefa 7 ay önce

Savaş sahneleri bu kadar iyi çekilen başka bir diz daha yok film gibi yapmışlar helal olsun

0
uygarkara
uygarkara 10 ay önce

Abd propogandası yok dizi de... Hangi dizi kendi ülkesini kötüler ki zaten ? Bizim Osmanlı dizilerimizi. Türk tarih dizilerimizi görmüyormusunuz. Osmanlı padişahının kendi oğlunu astırmasını bile övgülerle izliyoruz.

0