"karanlığın bir kez içine girmesine izin verirsen, asla dışarı çıkmaz." -arrow

Bull

- 1. sezon 8. bölüm
Never Saw the Sign
Reklamı Geç


Çeviri Notları:
1- Makul Şüphe: eksisozluk.com’da şöyle tanımlanmış : “bir hukuk terimi. sözgelimi polis kontrol noktasında aracınızı çeviriyor. genelde arama yapmadan bırakmak durumundadır. çünkü aranan birisi değilsiniz. ama torpidonun üzerinde bir fişek duruyorsa aracınızı arayabilecek makul şüphe oluşmuş demektir. fişek varsa, silah da olabilir.

adli ve önleme arama yönetmeliğinde şöyle tanımlanmış:
"makul şüphe, hayatın akışına göre somut olaylar karşısında genellikle duyulan şüphedir. makul şüphe, aramanın yapılacağı zaman, yer ve ilgili kişinin veya onunla birlikte olanların davranış tutum ve biçimleri, kolluk memurunun taşındığından şüphe ettiği eşyanın niteliği gibi sebepler göz önünde tutularak belirlenir. makul şüphede, ihbar ve şikayeti destekleyen emarelerin var olması gerekir. belirtilen konularda şüphenin somut olgulara dayanması şarttır. arama sonunda belirli bir şeyin bulunacağını veya belirli bir kişinin yakalanacağını öngörmeyi gerektiren somut olgular mevcut bulunmalıdır."
2- Voir-dire: Eski Fransızcadan ortaya çıkan ve şu anda günümz kanada hukukunda aktif olarak kullanılan bir deyim. Jüri üyelerinin her şart altında doğruyu söyleyeceklerine dair ettikleri yemin. Detaylı bilgi için : https://en.wikipedia.org/wiki/Voir_dire
3- ESPN spor kanalı.

Bölüm çevirisi hakkında düşüncelerinizi çevirmenlerimizle paylaşın, çeviriyi değerlendirin.

Bull Bull Dizinin profil sayfasına git. Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.
Hata bildir!

Bölüm hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...

Çeviri Değerlendirmeleri


  • Bu haftanın popüler dizileri
  • Power Power 4. sezon 4. bölüm
  • yeni I'm Sorry I'm Sorry 1. sezon 1. bölüm
  • The Strain The Strain 4. sezon 1. bölüm
  • yeni Friends from College Friends from College 1. sezon 1. bölüm