"eğitim, okulda öğrendiklerinizi unuttuktan sonra aklınızda kalanlardır." -albert einstein
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Reklamı Geç

Çeviri Notları:
Hayalet adam(kingpin): kingpin önemli ve kilit kişi anlamına geliyor, aynı zamanda örümcek adam serisindeki bir kötü karakterin lakabı.

Ekmek kırıntıları:Hansel ve Gretel masalında bu iki kardeş kaybolmamak için yanlarındaki tek şey olan ekmek kırıntıları ile geri dönüş yollarını çizerler.

girdapli-teoriler.com(swirl-theories.com): dizide teorilerin tartışıldığı bir web sitesi olarak geçiyor ancak böyle bir web sitesi gerçekte varmış gibi gözükmüyor, çarpıcı gelmesi için girdaplı teoriler olarak çevirdim.

Sayentolojist:Scientology (okunuşu: Sayntoloci), ABD'li bilim kurgu yazarı L. Ron Hubbard tarafından geliştirilen bir inanç ve buna bağlı uygulamaların bulunduğu bir inanç akımı.Sayentolojist de bu akıma bağlı olan kişiler için kullanılıyor. https://tr.wikipedia.org/wiki/Scientology

Münzevi ajanlar:sleeper agent bir bölgeye yerleştirilip oradan birisi olmak üzere ajanlık için yetiştirilen bir çeşit inzivadaki ajanlardır. dizinin 11. bölümünde Purcell ailesinin kızları da annesi tarafından bu şekilde yetiştirilmek istenmişti.

Alzheimer:Alzheimer hastalığı, günlük yaşamsal aktivitelerde azalma ve bilişsel yeteneklerde bozulma ile karakterize, nöropsikiyatrik semptomların ve davranış değişikliklerinin eşlik ettiği nörodejeneratif bir hastalıktır. https://tr.wikipedia.org/wiki/Alzheimer_hastal%C4%B1%C4%9F%C4%B1

Yossarian:catch-22 isimli kitaptan savaşın iki tarafından da savaşa karşı olan bir karakter. http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=21945333

Saat bin dokuz yüz: askeri bir terim olarak akşam yediye tekabül ediyor 1900=19:00 http://www.spacearchive.info/military.htm

Amyotrofik lateral skleroz (ALS):Amyotrofik lateral skleroz (ALS), aynı zamanda motor nöron hastalığı olarak da anılan, merkezî sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalıktır. Kısaca bir çeşit Felç hastalığı.
Elementary Elementary Dizinin profil sayfasına git. Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

/ Dizinin diğer bölümleri

Hata bildir!
Altyazı Kaynağı: Divxplanet

Bölüm hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

2 yorum

justahuman
justahuman 4 ay önce

bu bölüme kadar altyazı kayması varsa keşke düzeltseniz :((

0
faith
faith 2 yıl önce

Herşey harika ama -yanlış biliyor da olabilirim- ama Kingpin Daredevil'in villain'ı olması lazım.

0
ozkinay 2 yıl önce

@faith, Kingpin, V.I.P. tarzı, lakap gibi bir şey.

0

  • Bu haftanın popüler dizileri
  • The Originals The Originals 4. sezon 2. bölüm
  • The 100 The 100 4. sezon 7. bölüm
  • Legion Legion 1. sezon 7. bölüm
  • DCs Legends of Tomorrow DCs Legends of Tomorrow 2. sezon 15. bölüm