"bir kızın yanında uyumak değil yanında uyanmak güzel bir şeydir." -supernatural
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Freaks and Geeks
Final Yaptı
9.5 93 kişi Puan Ver

Freaks and Geeks dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Freaks and Geeks

Freaks and Geeks, 1980'lerde McKinley Lisesi'nde birbirleriyle çatışan iki grup genci ele almaktadır: bir tarafta karizmatik ve soğuk Daniel Desario ile erkeksi tavırları olan Lindsay Weir'in dahil olduğu Freaks (çılgınlar) grubu, diğer tarafta Lindsay'in utangaç kardeşi Sam'in, nazik Bill Haverchuck'ın ve kendini kadınların sevgilisi ilan eden Neal Schweiber'ın dahil olduğu Geeks (ezikler) grubu. Bu dizi, her gencin içinden geçtiği ergen-ebeveyn çatışmalarını; uyuşturu, içki ve davranış problemlerini yansıtmak açısından show tarihinde kayda geçmeyi başarmıştır. (alıntı: imdb)

Freaks and Geeks, sıradan gençlik dizilerinden farklı olarak, gençlerin yaşadığı duygusal karmaşanın aslında dönemsel bir şey olduğunu ve o zamanki beğenilerinin bazen sadece özentiden ibaret olabileceğini göstermesi açısından oldukça ilgi çekicidir. Zaman zaman ebeveynlerin bakış açılarını da eğlenceli bir şekilde yansıtması ve dizi içinde herkesin hem haklı hem de haksız konumlar da bulunması, diziyi gerçekçi kılmaktadır. Sadece dinledikleri müziklerin farklılığı sebebi ile bile birbirlerine düşman kesilebilen '80 gençliği her şeye rağmen değişime açıktır ve aralarında en kötü nama sahip olanı bile kimseye karşı kötü niyetli değildir.

İzlerken özellikle şimdilerde 20'lerini yaşayan kişilerin, "keşke '80li yıllarda genç olsaymışım" diyebilmesi olasıdır.
Hikayenin devamını oku
Freaks and Geeks Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 43 yorum

berreyılmaz
berreyılmaz 3 hafta önce

ya şimdiye kadar niye izlememişim ki diye düşündüğüm bir dizi kesinlikle

0
CanAksu
CanAksu 4 hafta önce

Zildjian

0
canlemonade
canlemonade 1 ay önce

Dizide bölüm bölüm bütün müzikler Wikipedia'da hazır varmış. Link : https://en.wikipedia.org/wiki/Freaks_and_Geeks_(soundtrack)

0
slayer63
slayer63 1 ay önce

ara ara açıyorum mohteşem çerezlik bir dizi

0
cubevizion
cubevizion 2 ay önce

Jenerikte Jason Segel sırıtınca sırıtan bi tek ben miyim

0
ysydnlk
ysydnlk 2 ay önce

Mükemmel mükemmel mükemmeldi.

0
hilalrious
hilalrious 6 ay önce

bu kadar mükemmel bir dizinin 1 sezon olmasına o kadar üzülüyorum ki insan izlemeye kıyamıyor bitecek diye. gerçekten herkesin izlemesi gereken bir dizi

0
The Dark Lord
The Dark Lord 6 ay önce

Dizinin yarısına kadar geldim daha bitirmedim ama cidden izlenmesi gereken bir gençlik dizisi, bir kez daha Türk gençlik dizilerinin ne kadar boş ve sadece reyting kazanmak için birbirini tekrar eden palavralar olduğunu anlıyoruz bu dizi ile. Keşke 1 sezondan fazla olsaymış ama yapacak bişey yok...

0
OmerrJess
OmerrJess 7 ay önce

Bu diziyi izleyince ülkemiz de ki hep aynı konularla işlenmiş gençlik dizilerinin ne kadar boş olduğunu göreceksiniz.Keşke 1 sezon değilde bi 5-6 sezon devam etseymiş. Konusu ve oyuncularıyla kaliteli bir yapım olmuş. Gülmek istiyorsanız kaçırmayın derim.)

0
AsliWinchester
AsliWinchester 7 ay önce

Çabuk bitecek diye korka korka izliyorum, başlasam mı diye düşünmeyin, başlayın arkadaşlar.

0