"hiçlik hakkında konuşmaya bayılırım. hakkında bildiğim tek şey bu." -luther
Çevirmen alımlarımız başlamıştır. Başvurularınızı "çevirmenlik" kısmından gönderebilirsiniz.
(Daha önceden başvurmuş olanların tekrar başvuru göndermeleri gerekmektedir.)
Reklamı Geç


Çeviri Notları:
Strike: Beyzbolda, rakibiniz topu fırlattıktan sonra, topa sopayla vuracak olan kişinin, topu ıskalamasıdır. 3 kere üst üste topu ıskalarsanız rakip takım sayı alır.

Dokuzuncu sıra vuruşu: Beyzboldaki son vuruşlardır. Bir takımda en iyi oyuncuları genelde vuruşlarda görürüz. Çünkü maçın kaderine direk etki eder.

Batter up: Beyzbolda topu karşılayan kişiye söylenen sözdür. Topu karşılayacağı yere geçmesini ve hazırlanmasını anlatır.

Sosyopat: Antisosyal kişilik bozukluğu veya diğer adıyla sosyopati, psikopati ile alâkalı bir psikolojik bozukluktur (düzensizliktir). Bir sosyopatı bir psikopattan ayıran özellik, patolojidir, yani semptom farklılığıdır. Psikopati, sosyopatiye göre daha ağır bir bozukluk olup, sosyopatide görülen semptomlara ilâveten özellikle ahlâka aykırı davranışlar ihtiva eder. Ayrıntılı bilgi için: http://tr.wikipedia.org/wiki/Sosyopat veya http://en.wikipedia.org/wiki/Antisocial_personality_disorder

Ranger: Texas Eyaleti'nde yetkisi bulunan ajans. FBI gibi önemli suçlarla ilgilenirler ama Ranger'lar sadece Texas'ta yetki sahibidir. FBI'ın Texas şubesi gibi de diyebiliriz. Ayrıntılı bilgi için: http://en.wikipedia.org/wiki/Texas_Ranger_Division

D ve R:

Chunky: http://www4.images.coolspotters.com/photos/8130/campbells-chunky-soup-profile.jpg

HPD: Hawii Polis Departmanı

Kraliçe - Satranç İlişkisi: İngilizce'de bizim vezir olarak bildiğimiz taş aslında "queen" yani kraliçe olarak geçer.

Shrimp Dogs: Sosislinin İngilizce'deki karşılığı hot-dog. Dizide de beyzbol takımlarından birinin adı Shrimps olduğundan dolayı, sosislinin ismine alternatif güzel bir isim bulmuşlar kendilerince.
Hawaii Five-0 Hawaii Five-0 Dizinin profil sayfasına git. Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

/ Dizinin diğer bölümleri

Hata bildir!
Altyazı Kaynağı: Divxplanet

Bölüm hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...


  • Bu haftanın popüler dizileri
  • The Flash The Flash 4. sezon 6. bölüm
  • yeni The Punisher The Punisher 1. sezon 1. bölüm
  • Supernatural Supernatural 13. sezon 6. bölüm
  • Riverdale Riverdale 2. sezon 6. bölüm