"yalanlar, birilerinin gerçeklerle kirlettiği güzel hikâyelerdir." -how i met your mother
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Jonathan Strange & Mr Norrell
Final Yaptı
8.0 63 kişi Puan Ver

Jonathan Strange & Mr Norrell dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Jonathan Strange & Mr Norrell

19'uncu yüzyılın başlarında ve Napolyon Savaşları'nın devam ettiği sıradaki bir alternatif tarihte, insanlar büyünün İngiltere'yi artık terk ettiğini ve geri gelmeyeceğini düşünürken iki büyücü ortaya çıkar: köşesine çekilmiş, huysuz, cimri ve kendi hâlinde bir Bay Norrell ile genç, yakışıklı, gözüpek ve pervasız bir Jonathan Strange.

Bay Norrell, kendi malikânesinde büyü kitaplarıyla haşır neşirken Jonathan Strange ise sevgilisi Arabella ile hayatını düzene sokmaya çalışan ve büyücülük yeteneklerinden henüz bihaber olan bir adamdır. Acaba ikilinin yolları nasıl kesişecektir? Büyü İngiltere'ye geri dönecektir fakat iyilik için mi, yoksa kötülük için mi kullanılacaktır?

Kaliteli oyuncu kadrosu ve başarılı görsel efektleriyle dikkat çeken Jonathan Strange & Mr. Norrell, İngiliz kanalı BBC One'da 7 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanacak. Dizi aynı zamanda Susanna Clarke'ın 2004 yılında yayımlanan ve büyük ses getirip birçok ödül de alan aynı isimli devasa romanının televizyon uyarlaması.
Hikayenin devamını oku
Jonathan Strange & Mr Norrell Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 12 yorum

debi millet
debi millet 12 ay önce

Kadim büyünün saygınlığını getirmek isterken aynalardan yol bulması Murathan Mungan' ın aynalı pastane öyküsüne benziyordu. Fantastik öğelerin fazla kullanılmadan insanın hayal gücüne bırakılması hep takdir ettiğim bir olaydır. Fakat bu dizide daha fazla görsel ögeyle destek istiyor bünye! Ben oldukça heyecanla izliyorum ... Zavallı Norrel, keşke hırsların seni bu kadar bencil yapmasa ve çevrendeki çıkarcı insanların bu kadar esiri olmasaydın!

0
gayeistanbul
gayeistanbul 1 yıl önce

Kim ne derse desin çok keyifli bir dizi, tereddüt etmeyin derim...

0
thedreamcatcher
thedreamcatcher 1 yıl önce

İngilizce alt yazıyla açıp izleyerek İngilizcenizi ve aksanınızı geliştirmeniz için harika ama onun dışında izlemeseniz de olur.

0
ByCy
ByCy 1 yıl önce

Bu dizinin yorumlarını okuduğumda ön yargım oluşmuştu, konu yavaş ilerliyor, ağır ingiliz tarihi bla bla bla... gibi yorumlar gördüm.. Arkadaş! Merlin izlemiş biri olarak söylüyorum.. Merlin halt etmiş. 7 bölümlük her biri 1 saat kadar süren mükemmel ötesi başyapıt diyebilirim. Tıplı Sherlock'un bölümleri gibi özenle ve itinayla yapılmış efektlerden ve bir an bile sıkmayan bir konudan oluşuyor. Benim naçizane görüşüm "Bu 7 bölümcük diziyi izlememek; Game of Thrones dan bihaber olmakla eşdeğer" iyi seyirler dilerim. Bölümleri beğenmeyi unutmayınız..

1
YavuzY
YavuzY 1 yıl önce

Sanatsal, tarihsel ve fantastik... kaçırmayın derim!

1
Mcmxc
Mcmxc 2 yıl önce

2. Sezonunun gelip gelmeyeceği hakkında bilgisl olan paylaşabilir mi ?

0
Cartridge
Cartridge 2 yıl önce

7. bölüm yayınlandı final verdi

0
sevdasözleri 2 yıl önce

@Cartridge, sezon finali mi yoksa final mi oldu?

0
pnopy
pnopy 2 yıl önce

Test sürüşü için tavsiyem ilk 2 bölüm, 2 bölümden sonrada sarmazsa şansınızı başka dizilerle deneyebilirsiniz. . bir de bölümleri bu siteye biraz geç yükleniyo ey admin duy beni

0
Lucid
Lucid 2 yıl önce

Çok hoş, bunun kitabı da güzeldi. Enteresan, şans verin derim.

0
Aygün
Aygün 2 yıl önce

Şimdilik iyi,kötü daha tam belli değil senaristler bol bol ters köşe yaparsa gelecek vaat eden bir dizi.umarım reytinglerden dolayı bırakma kararı almazlar..

0