"şeytan ayrıntıda gizlidir." -hannibal
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Legion
Devam Ediyor
9.5 466 kişi Puan Ver

Legion dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Legion

David Haller (Legion) şizofren teşhisi konulmuş sorunlu bir adamdır. Yılları psikiyatri hastanelerinde geçmiştir. Kendisiyle aynı hastalıktan muzdarip biriyle garip bir karşılaşmadan sonra, duyduğu seslerin ve gördüğü sanrıların gerçek olabileceği ihtimaliyle karşı karşıya gelmiştir.
Hikayenin devamını oku
Legion Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Fan sayfasına git.

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 88 yorum

SILENTHILL
SILENTHILL 4 gün önce

başlayında görün bişeyinizi anlamsızca yeni bölümü bekleyenler aransında sende yerini alıcaksın hadi bakalım.. sydney olmasa dizi iptaall

0
LasT_OttomaN
LasT_OttomaN 4 gün önce

looks like Riley steele

1
exterminate_
exterminate_ 6 gün önce

ya sarı gözlü şeytan deyince aklına supernaturel gelen bi ben miyim? dfhbfdhbtfx

1
walkietalkie
walkietalkie 7 gün önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

@kuwarski, hehe hazır mısın şimdi öncelikle çizgiromanını hiç bilmediğimi belirteyim legion hakkındaki tüm bilgim şimdiye kadar çıkmış bu 6 bölümden, biraz xmenden ve yorumlardan okuduklarımdan ibaret ve tabi ki benim de henüz anlayamadığım (ya da belki tamamen yanlış anladığım) kısımlar vardır onlar için kusura bakma, dizi ilerledikçe anlaşılırlar.

karakterlerin güçleri akıl hastalıklarına benzetilebiliyor david şizofrenlere benzetilmiş yani beyninin içinde birden fazla kişilik olması ve bu kişiliklerin bedene sahip olmak için yarış halinde.gıdılı şişko davidin kişiliklerinden biri değil sonradan yerleşmiş/yerleşmeye çalışan biri. sydin hastalığı da antisosyal bozukluk hastalığına benzetilmiş yani toplum içinde çok rahatsız, genel olarak insanlara güvenmiyor ve bu yüzden sürekli gözlem halinde kim ne yapıyor takipte onun gücü de bu yüzden dokununca başkasının yerine geçmek olmuş.

karakterleri daha fazla anlatmıyım de tema mutlak güç. bireysel ırksal toplumsal her türlü örneği var dizide . dizinin kurgusunun yanında felsefeye de çokça yer verilmiş, insan ne ister? evrendeki çekim güçlerinin sebebi ne, enerjinin/ gücün doğası nedir ne ister? gibi hem çok basit hem de çok belirsiz cevaplara sahip olabilecek sorulara yer verilmiş. sıkılan ya da anlamayanlar tahmin ediyorum ki felsefeye ilgisi olmadığı için o kısımlara dikkatini vermeden izleyip geçenler. dizinin başından beri bir yandan melanie savaş içerisindeyiz diyor bir yandan david sadece mutlu olmaya çalışıyor yani sonuçta hepsinin amacı ne ki? kısacık ömrümüzde egomuzu tatmin edebilmek. kimisi sevilerek kimisi saygı duyularak-hükmederek egosunu tatmin etmeye çalışıyor.

benim de emin olmadığım ama tahmin ettiğim kısımlar ise sırasıyla
-david in gerçek babası kim; (yorumlardan anladığım kadarıyla x-mendeki profesör xaviermiş.)
-davidin üvey babası kim; ??
-gıdılı şişko kim; insanları istediğini elde etmek için kullanan manipülatif kişilik bozukluğuna benzetilmiş olabilir biraz soyutlaştırılarak direk bedenden bedene atlayabilen bir karakter olmuş dizide sanırım ama belki de eskiden bedeni vardı. bedeni varken davidin üvey babası olabilir .
-angry boy kitabının olayı ne; belki de david gerçekte gerçek anne babasını öldürdü ve üvey babası bunu bilerek onu evlatlık aldı. gıdılının davidin üvey babası olabileceği savını destekler bu durum.
-lenny kim; gıdılının şu anda konakladığı bedenlerden biri daha.
-benny kim: gıdılının konakladığı eski karakterlerden. david akıl hastanesine yatırılınca gıdılı davide ulaşmak için akıl hastanesinde bulunan mevcut karakterlerden biri olan lenny'ye geçip davidin beyninddeki tüm benny li anıları lenny yle yaşamış gibi değiştirmiş olmalı.
-astral seyahat yapan adam(oliver) neden buz kübünün içinde saklanıyor, neyden saklanıyor ve neden dalgıç kıyafeti giyiyor; muhtemelen gıdılıdan saklanıyor orada ama dalgıç kıyafeti onu nasıl koruyor bilmiyorum. kaybolmuş filan diyorlar ama bizimkilerle iletişim halinde sürekli ya bilerek uyanmıyor ya da yakında uyanmak üzere.
-david neden bu kadar aptal; farkettiniz mi bilmiyorum ama david ciddi aptal bi karakter 20 bilmem kaç yaşına kadar hiç mi farketmemiş güçleri olduğunu ve aşırı romantik hem mutluluğu arıyor filan. biraz da kararsız.
-davidin ablasının söylediğine göre köpek hiçbir zaman gerçekten var olmadıysa gıdılının konakladığı diğer bedenler de tamamen davidin beyninin içinde varolmuş olabilir ama o zaman syd lenny 'yi nasıl öldürdü?? demek ki lenny gerçekten var. o zaman tekrardan lenny kim??? şu anda gıdılının konakladığı son beden olarak kabul ediyorum.(ya daaa syd de tamamen davidin beyninin içinde bir karakter)
-the eye kim; klasik çizgi roman anti karakteri. bir kız olarak çok ilgimi çekmiyor , kötü taraf olmasa olmuyor zaten diyip bıraktım.
-davidin güçleri neler; kendini ve eşyaları yani tüm maddelerin yerini değiştirebilmek(ışınlanma-telekinezi),konuşmadan konuşabilmek(telepati), insanların beynine girmek, galiba zamanı durduramıyor ama insanların beynine girdiği sırada herşey beyinde çok hızlı olduğu için(dünyadaki kaydedilmiş en uzun rüyanın 7 saniye olmasını filan düşünün) zaman aşırı yavaş akıyor, fiziksel olarak da mutlak gücü var...

0
panpa
panpa 7 gün önce

Beynifinizi kullanın ben akıllıyım huhuhuhuhu anlıyorum diziyi

0
Heatcliff
Heatcliff 7 gün önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Sanırım bende sıkıntı var 2 bölüm izledim ama o kadarda etkilemedi beni . :(

0
class
class 1 hafta önce

tavsiye ederim mükemmel

0
glee1s
glee1s 1 hafta önce

X-Men gibi kolay sonu belli olan bir film değil ki zaten film değil ancak her bölümüyle sanki film izlercesine insanı beyin fırtınasının içine sokuyor. Acaba sonraki nasıl olacak diye merak ediyorum sürekli Yeni bölümün gelmesini bekliyorum bir kaç bölüm izledikten sonra bitiriyorsunuz ve büyük ihtimalle haftada 1 bölüm size yetmeyecek.

0
BLACKCATS35
BLACKCATS35 1 hafta önce

Legion 2. Sezon Onayı Aldı

0
bedis28 1 hafta önce

@blackcats35, işte bu beğenilir

0
bedis28
bedis28 2 hafta önce

Bir şizofrenin halinden ancak bir şizofren anlar

0
Efendi Emir 1 hafta önce

@bedis28, ama şizofren değil ltfn

0
bedis28 1 hafta önce

@efendi-emir, 5. bölmü izlemedin sanırım yada anlamadın

0
Efendi Emir 1 hafta önce

@bedis28, izledimde, anladımda neresinden bahsediyorsun??? cevaplarsan sevinirim.

0
bedis28 1 hafta önce
Cevap spoiler içeriyor. Okumak istiyorsanız tıklayın.

@efendi-emir, carry o şizofren gerçekten diye bağırdı ya hani sonra sarı gözlü şeytanında aslında o olduğunu söyledi hatta zihninin davide ait olan bölmüne ulaşmak için cihaz geliştirdi

0
Efendi Emir 1 hafta önce
Cevap spoiler içeriyor. Okumak istiyorsanız tıklayın.

@bedis28, Sen yanlış izlemişsin Orada şizofren olduğundan bahsetmedi beyninde bir parazit olduğunu yani çift kişilikli bir varlık olduğunu söyledi. 6. bölümde ise şeytan'ın zaten David'in zihnine değil vücuduna sahip olmak istediğini söyledi ve syd, dalgıç canavar olduğunu biliyor diğerleride kamerada gördü zaten. Yani şizofren değil.

0
Fitz's Monkey 5 gün önce

@efendi-emir, birden fazla kişilik zaten şizofreni oluyor

0