"kızlar, erkeklerden daha çok kan görür." -game of thrones
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Lie to Me
Final Yaptı
9.3 178 kişi Puan Ver

Lie to Me dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Lie to Me

"Bir insan on dakikada ortalama kaç kez yalan söyler?" sorusu ile yola çıkan Lie to Me, Dr. Lightman ve ekibinin yalanları ortaya çıkartma sürecini konu alan, psikolojik ağırlığı da olan bir yapım.

Her bölümde, yeni davalar, yeni yüzlerma benzer yalanlar ile mücadele eden Lightman Grup, beden dilini ve yüz ifadelerini okuyarak yalanları analiz ediyor, sıradan vatandaşlardan hükümetin askeri birimlerine kadar her türlü çözümsüz vakayı ele alıyor. Amerikalı Davranış Bilimcisi Paul Ekman’ın hayatından yola çıkarak yaratılan dizide, yönetmen Quentin Tarantino'nun sevdiği oyunculardan Tim Roth, Dr. Lightman karakteriyle başrolde karşımıza çıkıyor.

The Unit (Vahan Moosekian ve Kurt Moritz),The X Files (Daniel Sackheim), Shark (David Nevins) 24 (Brian Grazer) gibi telvizyon efsanesi olan dizilerin yapımcılarının ortak çalışmasıyla kotarılan Lie to Me, dram ve gerilimin ustaca dengelendiği, bağımlılık yaratma potansiyeli yüksek bir dizi.
Hikayenin devamını oku
Lie to Me Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 29 yorum

Sectumsempraa
Sectumsempraa 2 ay önce

- yalan söyleyen insan göz kontağı kurmaya devam eder. gözleri başka bir noktaya sabitleyip düşünmek, anıları gözden geçirmek demektir. yalancıların gözden geçirebileceği anıları yoktur.

- bir insana bir gününü anlattırdıktan sonra tersten anlatmasını istediğinizde kafası karışıyorsa yalan söylüyordur. yine aynı şekilde anılardan faydalanarak değil, ezberden okuduğu anlaşılır. yalancılar tersten ezberlemeyi genelde unutur.

- erkekler yalan söylerken burunlarında hassaslaşan dokular vardır. bu burunlarını kaşımalarına sebep olur.

- bir insan bir şeye 1 saniyeden fazla şaşırıyorsa, aslında o şeyi biliyordur, şaşırmış numarası yapıyordur. gerçek bir şaşkınlık en fazla 1 saniye yüzde belirir.

- eğer gerçekten gülüyorsanız, göz çevreniz kırışır. sahte bir gülüşte göz çevresi kırışmaz.

- bir insan konuşurken dudaklarını aşağı doğru istemsizce büküyorsa, bu söylediğine kendisinin bile inanmadığını gösterir.

- ağzın yukarı yana doğru bir tik hareketi sergilemesi, karşı tarafı küçümsemekten gelir.

- yalan konuşan insanların elleri istemsizce ense bölgesine ya da bacaklarına gider. (güç alma ihtiyacından kaynaklı olabilir.)

- yalan makinesine bağlanmadan önce rahatlatıcı ilaç alınırsa, bu makinanın yalanı saptamasına engel olur. kişi daha rahat konuşur.

- üzgün olduğunu söyleyen insanların duygularını ifade ederken alın ve göz çevresinde çizgiler oluşuyorsa, bu onların gerçekten üzüntü içerisinde olduğunu gösterir. (botokslular hariç)

- herkesin suçluyu bildiği bir ortamda, topluma suçlu kim diye sorduğunuzda kişiler birbirine bakarken kimin yüzüne kesinlikle bakılmıyorsa; suçlu o kişidir.

- asimetrik yüz ifadeleri o duygunun aslında yaşanmadığını gösterir. ağız mutsuzu oynarken, gözler mutlu kalabilir mesela.

- yavaş ve yumuşak konuşma şekli, aşırı hüzün veya endişe gösterir.

- bir kişi bir şey söyledikten sonra ellerini ovuşturuyorsa, aslında söylediğine kendini ikna etmeye çalışıyordur.

- gerçekten sinirlenen bir insan duygularını eş zamanlı olarak gösterir. ses yükseltme ve masaya vurma sırayla yapılıyorsa, bu sahte bir sinirlenmedir.

Source: Ekşi

0
VenomSnake
VenomSnake 7 ay önce

2. kez başlıyorum cidden çok güzel bir dizi her bölümü ayrı güzel izlemeyen izlemeli bence

1
AnterVorte Cootuen
AnterVorte Cootuen 7 ay önce

İlk sezon gerçekten çok güzeldi çünkü birisi yalan söylediğinde nasıl anladıklarını gösteriyorlardı sıklıkla politikacılardan ünlülerden vs. örnek veriyorlardı 2. sezondan sonra bunların hepsi azaldı bunları anlatan ligtman değilde yan karakterler olmaya başladı ve bu hiç ilgi çekmiyordu bence yan karakterleri daha fazla ön plana çıkartıp ligtman ın zekasını göstermeye çalıştılar ama dediğim gibi tutmadı çünkü gereksiz abartı tavırları git gide arttı buda dizinin sonunu getirdi Finalda muhtemelen planlanan final değildi çok sıradan bölüm gibi.

1
HazalSAHİN
HazalSAHİN 7 ay önce

Hak ettiği değeri göremeden final yapmış dizilerden.İzlerken ufkum açıldı resmen cidden insanları daha iyi anlamaya yardımcı olan bir dizi. Cal'da biraz House havası gördüm. Cal'ın kızıyla ve Gillian'la olan iletişimini özleyeceğim. Efsane olmaya adayken tam bağlanıyorken diziye final oldu yakışmadı..

1
Consulting Criminal
Consulting Criminal 7 ay önce

House M.D. tadında, çok güzel.

1
Suwdy
Suwdy 8 ay önce

3. kere başlayışım ve her defasında aynı muhteşemlikte....

1
dizisevenkıız
dizisevenkıız 8 ay önce

tekrar tekrar izlenesi bir dizi

1
Zeyneper
Zeyneper 8 ay önce

bu diziyi ilk tv2'de izlemistim ve hayran kalmiştim şimdi yeniden izleyip ve favorilerime ekleyecem

2
MBOwl
MBOwl 8 ay önce

Ashley Johnson oynuyor mu ?

1
klausfan
klausfan 11 ay önce

Bu dizi insana kafayı yedirtir beee kesinlikle başlayın bence

2