"kızlar, erkeklerden daha çok kan görür." -game of thrones
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Making a Murderer
Devam Ediyor

Making a Murderer dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Making a Murderer

Laura Ricciardi ve Moira Demos tarafından oluşturulan ve yönetilen 'Making a Murderer' Netflix'in geçtiğimiz ay gösterime sunduğu gerçek yaşamdan uyarlanan suç temalı belgesellerinden biridir.
İkili ile birlikte Lisa Nishimura ve Adam Del Deo'nun da yapımcı olarak görev aldığı belgesel 10 bölümden oluşmaktadır. Başlangıçta 8 bölüm olarak planlanmış ancak sonrasında 10 bölüme çıkarılmıştır. 18 Aralık 2015 tarihinde yayınlanan belgesel dizinin üretimi Netflix ve Synthesis Films şirketleri tarafından yapılmıştır.
Çekimleri ABD'nin Wisconsin eyaletinin Manitowoc şehrinde yapılan dizinin bölümleri ortalama 47-66 dakika sürmektedir. Sadece sekizinci bölümü 47 dakika diğer bölümleri ortalama 64 dakika uzunluğundadır.
Eleştirmenler tarafından övgüler alan belgesel dizi aynı zamanda savcılık, savunma avukatları, mağdurların aileleri tarafından bazı tepkilelere de maruz kalmıştır. Hatta Beyaz Saray bile belgesel ile ilgili bir açıklama yapmak durumunda kalmıştır.
Hikayenin devamını oku
Making a Murderer Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizinin forumundan son başlıklar

Bu dizi için hiç forum konusu bulunmuyor.
Sen bir tane oluştur!
Forumdan diğer başlıklar 0 başlık, mesaj

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (1)

Diğer 13 yorum

the gudubet
the gudubet 2 ay önce

bunu izleyip beğenenler THE JİNX i de mutlaka izlesin. Burada yok benim önceden izlediğim site de kapanmış ama bulursanız izleyin o da çok güzeldi 6 bölümdü yanlış hatırlamıyorsam ve ben böyle bir son daha da görmedim. Sakın spoiler yemeyin

0
the gudubet
the gudubet 2 ay önce

izlerken yerinde duramıyor insan öyle heyecanlı. Bir kaç bölüm geçtikten sonra hikaye bitti sanmıştım ben bundan sonra ne anlatıcak ki demiştim asıl oradan sonra başlıyormuş

0
bidamla
bidamla 3 ay önce

Adalet sistemine harika bir eleştiri getiren, dünyanın neresinde olursanız olun 'güvende değilsiniz' hissi veren harika bir belgesel. bitirdikten sonra yaşadığım birkaç günlük dünya'ya ve adalet sistemine sövüşümden sonra internet üzerinde yaptığım kısıtlı araştırma ile steven'ın aleyhine daha fazla kanıt olduğunu okuyup 'lan acabaağğğ?? yok yaaa. acabaağ mıığğ??' gelgitleriyle beyin amcıklanması yaşamıştım. bu adalet sistemi fazla kafa yorarsan sıyırırsın, hikmetine fazla şey yapmamak lazım deyip izlemenizi tavsiye ediyorum.

0
guie
guie 3 ay önce

Belgeseli izlerken aklıma ergenekon,balyoz gibi son yıllarda yaşanan davalar geldi...Adamlar gelse türkiye de belgesel çekmeye kalksa ömürleri yetmez tamamlamaya..

0
demiron
demiron 4 ay önce

Pek öyle açıklama okuyarak anlaşılabilecek bir dizi değil. İzleyin.
Adalet sisteminin mevcut haliyle çalışmadığını ve çalışamayacağını anlıyoruz.
Sistemi sorgulamanın "günah"a yaklaştığı ülkemin toplumunun hangi kısmı ne kadar anlayabilir izlediklerini, merak dahi etmiyorum.
Ancak izlerken defalarca masum olduğunu bildiğiniz halde, suçsuz tamam hadi sonuç ne olacak diye beklerken suçluluk duyabilirsiniz.
Veya "tecavüzcüsü" ile evlendirilebilir hükmü verilmiş bir adalet sistemiyle yaşayanlar için -bu ne yaa.. yaklaşımını da çok görmem.

0
alibey1917
alibey1917 4 ay önce

Arkadaşlar, bu yorumu okuduktan sonra saniye kaybetmeden belgeseli açın ve izleyin. Bir yıl önce başka bir sitede bu belgeselle karşılaştığımda izleyip izlememekte kararsızdım, sıkı bir yabancı dizi izleyicisiyim ve sevdiğim dizilerden birini izlemek varken, İMDB’den aldığı 9 puana rağmen belgesel izlemek çekici gelmiyordu. İlk iki bölümü, DNA teknolojisinin gelişmesinden sonra ortaya çıkan ve sıradan diyebileceğimiz bir yanlış mahkumiyet davasıyla ilgili gibiydi. Ama üçüncü bölümden sonra hayatımda hiçbir diziyi/filmi izlerken gerilmediğim kadar beni geren bir bir DEVLET KOMPLOSU’nu, bir film kadar saran ve gördüklerinizin hepsinin bir kurgu değil de gerçek olduğunu bilmenizden gelen bir dehşet duygusuyla izledim. Dahası son dört bölümünü, ertesi gün yapmam gereken çok acil işler olmasına rağmen, sabahlayıp bitirdim. Şimdi spoiler olmasın diye belgeselin bittiği noktadan sonra ne olduğunu buraya yazamıyorum, fakat Wikipedia English’in şu sayfasında (https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Avery) sonrasında ne olduğunu en azından İngilizce bilenleriniz okuyabilir. Bu belgeseldeki Amerikan polislerinin yaptıklarını izledikten sonra, kendi işkencecilerim bile bu belgeselde gördüklerimden daha onurlu geldi bana. İzleyin ve Amerikan “adaletinin” ne olduğunu, üstelik hiçbir filmin/dizinin size veremeyeceği bir dehşet ve heyecan hissederek, gözlerinizle görün.

2
Mrs.Supernatural 4 ay önce

@alibey1917, bu yorumun aynısını bir yerde daha okudum sanki

0
53denklemi
53denklemi 4 ay önce

bunu izleyeli 2 yıl filan oldu

0
cnrergen
cnrergen 4 ay önce

Muazzam ötesi bir belgesel yapımı. Bir adamın yaşamının yarısını kendisinin suçsuz olduğunu ispat etmekle geçtiğini konu alıyor. Bu dizinin en güzel yanlarından biri de davanın şuanda da devam etmesi. Ucu açık bir dizi yani. Hatta Steven'in yeğeni Brendan'ın bugünlerde bu dizi sayesinde özgürlüğüne kavuşacağı haberleri dolanıyor manşetlerde. Kesinlikle izleyin.

0
dnzdnr
dnzdnr 4 ay önce

Hikayeyi özetlemişler açıklama kısmında. Bir okusaydı keşke diziyi sisteme giren arkadaş. En azından sonunu söylemeseydiniz.

0
PehLivaNn
PehLivaNn 4 ay önce

Açıklamayı okudum Yoooooooook ARTIK

0