"bir kızın yanında uyumak değil yanında uyanmak güzel bir şeydir." -supernatural
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Marcella
Devam Ediyor

Marcella dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Marcella

Marcella Tarih:12/04/2016 Kategori: 2016 Yabancı Diziler, Dram, Gerilim, Suç
Marcella dizisi

Marcella, eşi tarafından onu artık sevmediği gerekçesiyle terk edildiğinde bu durumu aşabilmek için 10 yıl önce ailesi için bıraktığı cinayet masasındaki görevine polis olarak geri dönmeye karar verir. 10 yıl önce takibini yaptığı sonuçsuz kalan bir cinayet davası kendini tekrar ediyor gibi görünmektedir. Yakın zamanda işlenen bu cinayetler 10 yıl öncesinin devamı mıdır? Marcella’yı bir yandan bu cinayetleri, bir yandan da eşinin kendisini terk edişinin altında yatan gerçek nedenleri araştırırken izleyeceğiz.

Marcella dizi oyuncuları:
Nicholas Pinnock, Ray Panthaki, Sinéad Cusack, Nina Sosanya, Harry Lloyd, Charlie Covell, Jack Doolan, Tobias Santelmann, Imogen Faires, Anna Friel, Jamie Bamber, Emil Hostina, Susannah Wise, Ben Cura, Ian Puleston-Davies
Hikayenin devamını oku
Marcella Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizinin forumundan son başlıklar

Bu dizi için hiç forum konusu bulunmuyor.
Sen bir tane oluştur!
Forumdan diğer başlıklar 0 başlık, mesaj

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

4 yorum

cemoşko
cemoşko 2 ay önce

Başlasam mı diye düşünenler için:

Oturup bir gecede bitirdiğim bir dizi. Bitirir bitirmez açıklamak istedim. Mükemmel akıcılığa, harika bir kurguya sahip olduğundan falan değil; sıkılmıştım.

Bir polisiye senaryosuna kendinizi ne kadar kaptırabiliyorsanız, en fazla o kadar gidecektir. Lütfen kimse kendinden geçme hayallerine dalmasın. Sezon boyunca "temelde" tek bir katil üzerine odaklanılmakta fakat iş biraz bulandırılmış öyle ki oturup "acaba bu şununla ne alaka olabilir" diye bir sonraki bölüme geçtiğim de olmuştur. Fakat bütün sezonu izlemeden bir türlü hakim olamıyorsunuz, bu izleyiciyi yoruyor, uzaklaştırıyor. Yani istesem "sonraki" butonuna basmadan da rahat bir uykuya dalabilirdim, üzerinde hiç düşünmeden, kendi küçük tahminlerimle oyalanmadan... bilirsiniz... o heyecanı yaratmıyor. Öte yandan Marcella'nın (Anne Friel) başrol olmasına rağmen hiç de pohpohlanmamış bir karakter olması beni mutlu etti. Hatalarını, zayıflıklarını hatta daha fazlasını izlerken görüyorsunuz.

Zaman geçirmenizi sağlayacak, günün sonunda "Yok ya vakit kaybı değildi." düşüncesine de kapılacağınız ama "HARİKAYDI İKİNCİ SEZON NE ZAMAN???" diye Google'a koşmayacağınız 8 bölümlük her biri yaklaşık 45 dakikalık bir sezon ve İngiliz aksanı eşliğinde hepinize keyifli seyirler dilerim!

Değinmeden geçemeyeceğim, harika bir açılış müziğine sahip

The Bug - Fall ft. copland
https://www.youtube.com/watch?v=ZIWsyQ5qB50

Teşekkürler.

0
gokaytekinn
gokaytekinn 3 ay önce

Bu dizi tutmaz.

2
BLACKCATS35
BLACKCATS35 3 ay önce

The Bridge'nin yaratıcısı İsveçli senarist ve aktör Hans Rosenfeldt tarafından oluşturulan 'Marcella' ITV kanalının polisiye, gerilim ve suç draması türündeki dizilerinden biridir.

Rosenfeldt ile birlikteNicola Larder (Casualty) veTony Wood üretimde hizmet vermektedir. İlk sezonu 8 bölümden oluşan gösterinin yedi bölümünün senaryosunu Rosenfeldt yazmıştır.Marston Bloom,Mark Greig veBen Harris senaryoya katkıda bulunmuşlardır.
Üçer bölümün çekimlerini Charles Martin veJonathan Teplitzky, iki bölümü iseHenrik Georgsson (Bron/Broen) yönetmiştir. Çekimlerin çoğu Londra ve Port Dover'da yapılmıştır. Dizinin yapımcılığını BAFTA ödüllü yapımcıAndrew Woodhead (Fortitude, Sinbad, Law & Order: UK, Spooks) üstlenmiştir. Bölümleri ortalama 46-47 dakika süren "Marcella"Buccaneer Media şirketi tarafından üretilmektedir.

4 Nisan 2016 tarihinde İngiltere ve İrlanda'da ITV kanalında ekranlara giriş yapan dizi, 17 Mayıs'ta yayınlanan sekizinci bölümün ardından sezon finalini yapmıştır.
26 Ağustos'ta ikinci sezon onayını almış ve 2017 yılı içerisinde geri döneceği açıklanmıştır. İngiltere ve İrlanda dışında tüm dünyada gösterimi Netflix'e aittir.

İngiliz aktris Anna Friel (American Odyssey), Nicholas Pinnock (Fortitude) ve IFTA ödüllü İrlandalı oyuncuSinéad Cusack'ın (Jekyll & Hyde, Camelot) başrolünü paylaştığı dizide ayrıcaNina Sosanya (Silk),Harry Lloyd (Manhattan, Game of Thrones, Robin Hood),Laura Carmichael (Downton Abbey),Charlie Covell, Maeve Dermody (And Then There Were None),Jamie Bamber (Law & Order: UK, Battlestar Galactica),Patrick Baladi (Mistresses),Ray Panthaki,Stephen Lord (Shameless),Ian Puleston-Davies (Beowulf: Return to the Shieldlands),Tobias Santelmann (The Last Kingdom),Florence Pugh,Ben Cura (The Royals), Andrew Lancel (The Bill) veJack Doolan (The Green Green Grass) rol alıyor.

Konusu

Eski Londra dedektifi Marcella Backland (Anna Friel) kocasının onu iki çocuğu ile terk etmesinin ardından perişan olur. Gayrimenkul zengini Gibson ailesinin yönetimindeki DTG İnşaat'ta hukuk danışmanı olarak çalışmaya başlar. 11 yıl önceki çözülmemiş ve yeniden faaliyete geçtiği düşünülen bir seri katil araştırması için baş dedektif kendisini ziyaret eder ve Marcella yeniden takımına geri döner. Bir yandan evliliğini kurtarmaya çalışırken, diğer yandan kendini online arkadaşlık ve fuhuş siteleri ile birlikte,şüpheli davranışları olan kocasının patronlarının dünyasında bulur.

0
ryoumaS
ryoumaS 3 ay önce

Bu dizi tutar.

2