"birini tanıdığını sanıyorken sonra bir bakıyorsun aslında hiç tanımıyormuşsun." -dexter
Çevirmen alımlarımız başlamıştır. Başvurularınızı "çevirmenlik" kısmından gönderebilirsiniz.
(Daha önceden başvurmuş olanların tekrar başvuru göndermeleri gerekmektedir.)
Reklamı Geç


Çeviri Notları:
Coo-coo-ca-choo, Bayan Robinson: Burada 1967 yapımı The Graduate filmine gönderme yapılıyor. Filmin konusu olarak, Bayan Robinson isminde evli ve orta yaşlı bir kadın genç bir erkekle ilişkiye girer ve olaylar gelişir diyelim. Coo-coo-ca-choo da o filmin soundtrack'inde Simon & Garfunkel tarafından seslendirilen Mrs. Robinson şarkısında geçen bir tabir oluyor.

Dinlemek isteyenler için: http://www.youtube.com/watch?v=m_jmDscGi7E

Bu arada Simon & Garfunkel demişken bence en güzel parçaları olan Bookends'i de dinlemenizi tavsiye etmeden geçemeyeceğim. 500 Days of Summer izleyenler hatırlar parçayı: http://www.youtube.com/watch?v=5S5V-Y53ad4

-------

Dramamine: Bir ilaç. "Taşıt tutmasının (hareket hastalığı) yol açtığı bulantı, kusma, sersemleme ve baş dönmesinin önlenmesi ve tedavisi ile ilgilidir."

-------

Zip-a-Dee-doo-dah: "Walt Disney'in hazırladığı ve birçok sanatçıya yer verdiği Simply Mad About the Mouse isimli çalışmasında Rick Ocasek tarafından seslendirilmiş ve videosu Alice in Wonderland görüntüleriyle bezenmiş olan şarkı."

Kaynak: ekşi sözlük / pearlnebula

-------

The Dapper Dans: Disneyland'de yer alan dört sesten oluşmuş vokal grubu.

-------

Bu arada ekstra bir not daha düşeyim. Bölümde Toontown-Toonton ve Downton Disney-Downtown Disney esprileri yapıldı ve bunlar PBS kanalına bağlandı. Bu kelime oyunlarını aynen aktaramadığım için ben farklı şekilde çevirdim ama orijinal açıklamasını da düşeyim buraya. Bu "town"ların "ton" oluşunun sebebi PBS kanalında yayınlanan Downton Abbey dizisinden ileri geliyor. Mitchell bu yüzden Cam'e "Çok fazla PBS izliyorsun" demişti yani. Ben onu "çizgi film izliyorsun" diyerek başka türlü çevirdim.
Modern Family Modern Family Dizinin profil sayfasına git. Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

/ Dizinin diğer bölümleri

Hata bildir!
Altyazı Kaynağı: Divxplanet

Bölüm hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...


  • Bu haftanın popüler dizileri
  • The Flash The Flash 4. sezon 6. bölüm
  • yeni The Punisher The Punisher 1. sezon 1. bölüm
  • Supernatural Supernatural 13. sezon 6. bölüm
  • Riverdale Riverdale 2. sezon 6. bölüm