"suya dinamit atana kadar balık tutmaya devam edebilirsin." -the big bang theory

Power

- 4. sezon 2. bölüm
Things Are Going to Get Worse
Reklamı Geç


Çeviri Notları:
Chris Darden:
Ünlü bir Afrikalı Amerikalı olan ve eski eşini öldürmekle suçlanan O.J. Simpson'ın davası, cinayet davası olmaktan çıkıp ırk polemiğine dönüşmüştü. Polis memurları ve savcılık, O.J. Simpson'ı siyahi olduğu için hedef almakla suçlandı ve bu ırkçılık ithamlarını def etmek için savcılığın ikinci koltuğuna deneyimli siyahi bir savcı olan Chris Darden oturtuldu.

RICO Yasası:
Organize suçlar, mafya ve yolsuzlaşmış polisler gibi çeşitli kuruluşlarla mücadele etmek için yapılmış, gerektiğinde ilgili üyelerin mal varlıklarının dondurulmasına kadar gidebilecek yasadır. Haraç, şantaj, yolsuzluk ile gelir elde etmek ve bu geliri kullanmayı kapsar. Hatta Uzanlar'ın Telsim'inin Motorola tarafından dava edilmesi bu yasa altında olmuştur.

Kingpin Yasası:
Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından Yabancı Narkotik Çetelerini Belirleme Yasası olarak Türkçe'ye geçirilen bu yasa, yabancı uyuşturucu kaçakçılarını, onların örgütlerini ve tüm dünyadaki kollarını hedef alıyor. Yasa gereğince bu örgüt ve kişiler, Amerikan mali sistemini, ticaret ve havale işlemlerini hiçbir biçimde kullanamadığı gibi, Amerikan şirketleri ve Amerikalı kişilerle de iş yapması engelleniyor. PKK terör örgütünden isimler de bu kara listede yer almaktadır.

Bölüm çevirisi hakkında düşüncelerinizi çevirmenlerimizle paylaşın, çeviriyi değerlendirin.

Power Power Dizinin profil sayfasına git. Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.
Hata bildir!

Bölüm hakkında ne dediler?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...

Çeviri Değerlendirmeleri


  • Bu haftanın popüler dizileri
  • Power Power 4. sezon 4. bölüm
  • yeni I'm Sorry I'm Sorry 1. sezon 1. bölüm
  • The Strain The Strain 4. sezon 1. bölüm
  • yeni Friends from College Friends from College 1. sezon 1. bölüm