"insanları takmamayı öğrenebilirsen daha mutlu olursun." -dexter
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Rome
Final Yaptı
8.8 108 kişi Puan Ver

Rome dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Rome

KADİM ROMA'DA İNSAFLI OLMAK ZAAF SAYILIRDI, ZALİMLİK İSE BİR ERDEM. TEK ÖNEMLİ ŞEY, KİŞİSEL ŞEREF, KENDİNE VE AİLENE SADIK KALMAKTI. SEZAR'IN ORDUSUNDAN İKİ ASKER ROMA'DA YÜKSELMEK İÇİN MÜCADELE EDİYOR.

Yıl İ.Ö. 52. Cumhuriyet, paylaşılan iktidar ve şiddetli kişisel rekabet ilkeleri üzerine kurulmuştu, tek bir adamın mutlak kontrolü ele geçirmesine asla izin verilmezdi. Ama şimdi bu temeller çatırdıyor, yozlaşma ve aşırılık onları yiyip bitiriyor.

Gaius Julius Sezar, sekiz yıllık savaşın ardından Galya'yı fethetmiş, Roma'ya dönüyor. Yanında savaşlarda tecrübe kazanmış, sadık adamlarıyla köleler, altın ve ganimetlerden oluşan, hayal edilemez büyüklüktü bir servet var. Elinin altında da, radikali sosyal değişiklik için popülist bir ajanda. Aristokrasi dehşete kapılıyor, Roma'ya girerse onu savaş suçlarından yargılamakla tehdit ediyorlar. Hassas iktidar dengesini sağlayabilecek kişi Senato'da: Sezar'ın (Ciarán Hinds) eski dostu, ortağı ve hamisi Pompey Magnus. Sezar'ın 13'üncü Lejyon'undan iki asker, Lucius Vorenus (Kevin McKidd) and Titus Pullo (Ray Steveneson), lejyonlarının çalınan ve lejyonun birleştirici simgesi olan bayrağını geri getirmek üzere Galya'ya gönderildiklerinde, merkezde durum bu.

Bu gidiş, onların kadim Roma'nın önemli gelişmelerine bulaşmalarına yol açacak bir olaylar zincirini başlatıyor. Aşk ve ihanet, efendiler ve köleler, karılar ve kocalar üzerine çarpıcı bir dram olan, dev bütçeli yapım Rome, bir cumhuriyetin yıkılışını ve bir imparatorluğun yaradılışını anlatıyor.
Hikayenin devamını oku
Rome Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 27 yorum

AnalImpaler
AnalImpaler 3 hafta önce

Julius caesar'i anlatan dizi izlenmezmi heyt be hail caesar kill brutus!!

0
April
April 2 ay önce

Her şey iyi guzelde dizinin hiç bir bölumu açılmıyor nedense eski dizilerde hep böyle oluyor aynı sorunu true blood içinde yaşamıştım şu olayı duzeltmezsiniz biliyorum ama yine de bi el atmayı deneseniz herkes mutlu olur diye dusunuyorum sevgili dizilab ekibi(!)

0
Ercan_
Ercan_ 3 ay önce

Spartacus diye efsane bir dizi izlediysek Spartacus'den seneler önce çekilen Rome'un açtığı yol sayesindedir. Bunun bilincinde olmak lazım eleştirirken.

1
kazimadilovic
kazimadilovic 4 ay önce

İzlenmesi için gereken güzel yorumları pressr yapmış zaten ama yazmadan edemedim. Oyunculuklar olsun kurgu olsun çok başarılı gerçekten. Bu tarz dizilerde en çok izlerken keyif aldığım dizidir, ne kadar savaş sahneleri/aksiyon yetersiz olsada. Bu diziyi izlediğinizde milyonlar harcanmadanda böyle güzel diziler yapılabiliyor diyeceksiniz. Spartacus olsun GoT olsun(Kitabını okuduğum içinde cazip gelmiyor olabilir) bu diziden aldığım zevki vermemiştir.

0
batesefil
batesefil 4 ay önce

Muhteşem bir dizi ama en büyük spoileri tarihten yiyoruz

0
riddck
riddck 5 ay önce

diziye 10 puan verdim ımbd 8.7 oldu

0
MehmetEminErkan
MehmetEminErkan 9 ay önce

Game Of Thrones kadroyu buradan toplamış.

1
dizişapşalı
dizişapşalı 9 ay önce

tavsiye ediyor musunuz ?

0
Celal03
Celal03 10 ay önce

Dizi çok mükemmel değil ama zaman kaybı da değil izleyen pişman olmaz
Dönemin kültür ve yaşayışını iyi yansıtmışlar düşünüyorum

0
bghjk
bghjk 12 ay önce

error veriyo player şunu bi düzeltin ya

0