"herkes biraz yalnızdır... en zenginin bile fakirliğidir yalnızlık... -leyla ile mecnun

Shadowhunters tartışma forumu

Tüm Forumlar > Shadowhunters > Dizi Eleştirisi.

yeni konu aç Dizi Eleştirisi.

SelinSalvatore 11 ay önce

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Öncelilkle herkse merhaba.
Konuya başlamadan önce bu yazıda ileri bölümler hakkında spoiller olabilir, rahatsız olacaklar okumasın. Sonra vay efendim niye söylemedin vay efendim o oldu bu oldu demeyin.

İlk önce kitabını okumuş ve sonra filmini izlemiş biri olarak söylüyorum 6 kitabı birbirine karıştırıp ortaya dizi olarak sunmuşlar.
İlk sezon birinci kitabın konusunu ele alsalardı çok daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşabilirlerdi. Daha ilk sezondan Maia geliyor, Camille geliyor, dördüncü kitapta gelen karakterin ilk sezondan gelmesi kadar saçma bir şey yok. Eminim ki ikinci sezonun ilk bölümlerinde Sebastian gelir. Sonra Lilith. Sonra da Jace Lyn gölünün yanında ölür -Sebastian öldürür- ve Clary de melek Raziel'den dilek hakkını Jace'i geri getirmesi için kullanır. Bütün kitapları karıştırıp ikinci sezondan diziyi bitirebilirler.

Kadroda sadece Alec, Isabelle ve Simon tutturulmuş. Filmin kadrosunun oynaması ile belki de profesyonel bir dizi olabilirdi.

Oyuncuların oyunculukları konusunda; Clary'nin -Katherine Mcnamara- yapmacık tavırları, hemen alıştı Gölge Avcısı olmaya 'hadi yapalım, hadi gidelim' demesi falan fazla amatör kalıyor. Ki kendisi birçok başarılı filmde yan rolde oynadı. 5. bölümde çığlık atışından beri onda oyunculuk profili göremiyorum. Bana çok yapmacık geliyor, ona bakılırsa Isabelle çok daha başarılı oyunculuk konusunda. Alec, Isabelle ve Simon bu konuda iyiler, yeterince. Jace'e gelecek olursak Vampir Akademi'sinde çok daha başarılıydı, burada da başarılı fakat sanki biraz eksiği var. Hodge, Valentine, Dorethea ve Luke'dan bahsetmek bile istemiyorum, kesinlikle ilk önce kitabı okuyanlar gözlerine inanamayacak. Öncelikle Hodge'un yaşlı olması gerekiyor ve 'Valentine' adını söyleyince hiçbir şeyin olmaması, sadece enstitüden dışarı çıkamıyor. Valentine'ın da kel olmaması gerekiyor, oysa ki filmde ne kadar karizmatikti. Dorethea'nın yaşlı olmasını beklerdim ve Jocelyn ile anlaşamamasını. Luke siyahi değildi veya Brooklyn Polis Departmanında çalışmıyordu, kitapçısı vardı ve bir kamyoneti.

Belki aklıma geldikçe yeni şeyler eklerim ama şu anlık bu kadar eleştiri yeter. Küfür ve hakaret edecekler lütfen yorum yapmasın okumadan geçerim. Onun dışında soru sorabilirsiniz. Ve unutmayın ki bu BENİM düşüncem sizinki farklı olabilir siz de kendi düşüncelerinizi yazın.

LittleSnape 9 ay önce

İlk önce bunu söylerken diziyi araştırmanı beklerdim ama araştırmamışsın. Ki olay burda başlıyor dizi kitaba bağlı kalmayacağını belirtti bence bu önemli bir nokta bazı konularda haklısın ama Kat'in oyunculuğuna gelecek olursak yapmacık tavırları var ama düzeltecektir. O hadi yapalaım demesi filmde de vardı Clary rol gereği cesur olmak zorunda. Ama Jace konusunda haklısın Dominic'in oyunculuğu biraz örtüşmüyor ama şuda var Kat ve Dominic Lily ve Camine kadar profosyonel değil 2. sezoda bu tür şeylerin olacağını sanmıorum ama yorumu yaparken kitaba göre yapmayın çünkü kurgusu kitaba göre değil.

Uchiha D Goku 9 ay önce

Diziyi izledim ama nasıl sevdiğinizi anlıyamadım :D grafiklerini görmediniz heralde ? kılıç efektleri senaryodaki saçmalık ve bokluk falan bunlar diziyle ilgili gerçekler açıkçası dizi aşırı acınası senaryosu , grafikleri ve gidişat tamamen çöp :D

LittleSnape 9 ay önce

Bunlara bu kadar dikkat ediyorsan o zaman Teen Wolf'un 5.sezon finalindeki çöl sahnesinin de hoşuna gitmemesi gerek yapım olarak genç bir dizi ve bence bazı götü yerleri olmasına rağmen iyi bir dizi.

nisoze_ 7 ay önce

Kitabına aşık olan ben sinema filmini de aşık olmuştum. Oyuncular çok güzel uymuştu filminde. Kitabına bağlı kalmalarını isterdim çünkü o kadar hayran bu seriye aşık ve merakla bunu izlemek istiyor. Hadi filmdeki oyuncuları değiştirdiniz ve bir çoğumuzu (bende dahil) üzdünüz. Ama cidden bu kadar harcamasalardı çok iyi olurdu. Ve oyunculuklarına gelirsek sana katılıyorum. Konusunu geçtim, oyunculuk 0. Kızın yapmacıklığı beni öldürüyor zaten!

bellefrench 6 ay önce

Bence dizide hiçbir karakterin oyunculuğu iyi değil Valentine dışında o adam ciddi ciddi harcanıyor. O dizide ne işi var hala anlayabilmiş değilim

konuya abone kullanıcılar 4