"kan asla yalan söylemez." -dexter
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
The Last Kingdom
Devam Ediyor
9.2 209 kişi Puan Ver

The Last Kingdom dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

The Last Kingdom

Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan Son Krallık; kefaretin, intikamın ve İngiltere'nin doğuşuna karşı koymanın keşfedildiği çağdaş bir hikâye.
Son Krallık, gerçek tarihi kişilikleri kurgu olaylarla kaynaştırırken Kral Büyük Alfred'i ve onun İngiltere'yi meydana getirebilecek ayrılmış nice krallığı birleştirme arzusunu yeniden anlatır.
M.S. 9.yy'da geçen hikâyede, şu an İngiltere olarak bildiğimiz yerde birçok krallık Vikinglerin istilasına uğrar ancak ileri görüşlü Büyük Alfred'in kralı olduğu Wessex'teki tek krallık bu istilaya karşı koyarak "Son Krallık" adını alır.
Bu çalkantılı ortama rağmen Uhtred hayatta kalır. Sakson bir asilzadenin oğlu olarak dünyaya gelen Uhtred, Vikingler tarafından öksüz bırakılıp daha sonra kaçırılarak onlardan biri gibi büyütülmüştür. Kendi ülkesi ile kendisini yetiştiren insanlar arasında seçim yapmaya zorlanan Uhtred'in sadakati bile sınanır. Sakson mudur yoksa Viking mi?
Doğuştan getirdiği hakları kanıtlama arayışına giren Uhtred, yeni ulusun doğuşunun bir parçası olacaksa en nihayetinde atalarının topraklarını geri almak için iki taraf arasındaki tehlikeli yolda yürümelidir.
Son Krallık, kahramanlık ve destansı savaşları sahnelese de konu olarak politika, din, savaş, cesaret, âşk, sadakat ve kimliğimizi bulmak için sergilediğimiz evrensel arayışı anlatır.
Son Krallık, gerçek tarihi kahramanları kurgu karakterlerle birleştirerek tarihin en görkemli krallarından birinin emri altında ülkelerini kurtarmak için savaşıp kendilerine bir yurt kurmaya çalışan insanların öyküsüdür.
Hikayenin devamını oku
The Last Kingdom Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 73 yorum

velisagbas
velisagbas 11 saat önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

dizi senaryo olarak fena sayılmaz bence fakat oyuncu kadrosu çok dar daha doğrusu ana karakterler dışında kimseye özgenilmemiş dizinin 2.sezonu başladı ama hala eksik birşeyler var vikings ve got gibi yapımlarda hissettiğimiz o ruhu vermiyor kral alfred ise her saniye ölecek gibi bakıyor olmasına rağmen bir kaç küçük senarist dokunuşuyla daha karizmatik olabilir bana göre yoklukta gider ama seçenekler olsa tercih etmem kötü olduğundan değil alternatiflerinin bütçe ve yapım kalitesi olarak daha etkileyici olmasından yine her haliyle türk yapımlarınızı ezer bence

0
burcus
burcus 3 gün önce

Dizi güzel,fena değil izlenebilir sonuçta tarih anlatıyor kısmen fakat bir vikings hayranı olarak buraya geldiyseniz diyeceğiniz şey güzel ama kesinlikle bir ''VIKINGS'' değil...!!!

0
ertacdem 3 gün önce

@burcus, aynen

0
panpa
panpa 4 gün önce

Yalancılar bu son krallık değil

0
xfalcon
xfalcon 6 gün önce

2. sezon pls :(

0
D.
D. 6 gün önce

2.sezonun ilk bölümü yayınlandı. Site uyuyor

0
nihantuzun
nihantuzun 7 gün önce

2.sezonun ilk bölümü dün yayınlandı.bize ne zaman gelecek acaba???

0
kenji
kenji 1 hafta önce

2. sezonu o kadar uzun zamandır bekliyorumki. diziyi unuttum arkadaş

0
D.
D. 3 hafta önce

16 Martta 2.sezon başlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=tjaIKeKoVqE

0
evsen.insu
evsen.insu 4 hafta önce

bu baharda yeni sezon gelicek endişelenmeyin ) youtube da fragman yayımlandı

0
J.J. Rousseau
J.J. Rousseau 2 ay önce

VPN kullanırken Youtube'de sürekli video aralarında reklamı çıkıyordu ve trailerı çok hoştu. İzlemeye başlayacağım hayırlısı..

1
FaJi 2 ay önce

@mr-weird, Vikings seviyorsan bunu da seversin. Bu dizi de kaliteli (:

1