"insanlar hakkında olumlu düşünmek onları iyi biri yapmaz." -house m.d.
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
The Legend of Korra
Final Yaptı
8.9 284 kişi Puan Ver

The Legend of Korra dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

The Legend of Korra

Avatar: Son Hava Bükücü'de yaşanan olayların 70 yıl sonrasında geçen bu hikayede Güneyli bir Su kabilesinden gelen tutkulu, asi ve korkusuz bir kız olan Korra'nın maceraları anlatılıyor...

Kemerindeki dört elementten üçüyle (Toprak, Su, Ateş), Korra son elemette (Hava) ustalaşmaya çalışıyor. Yolculuğu onu modern Avatar dünyasının merkezine, Cumhuriyet Şehri'ne götürüyor. Bu şehir, diğer uluslardan gelmiş bükücülerin ve bükücü olmayanların yaşayıp geliştiği gerçek bir kaynaşma yeridir. Ancak Korra Cumhuriyet Şehri'nde suçun ve bükücü karşıtı bir devrimin giderek arttığını fark eder...

Aang'ın oğlu Tenzin'in gözetimi altında, Korra bir yandan tehlikelerle mücadele ediyor, bir yandan da havabükme eğitimine başlıyor.

Kısaca, Havabükücü'de yaşanan olaylardan 70 yıl sonra, Korra son elementi havada ustalaşmak için Cumhuriyet Şehri'ne giderek; eski avatar Aang'ın oğlu Tenzin'in rehberliğinde suçla savaşmak ve şehri ikiye bölmekle tehdit eden bükücü karşıtı hareketle yüzleşmek zorunda kalacaktır.
Hikayenin devamını oku
The Legend of Korra Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 79 yorum

erdemmm
erdemmm 2 hafta önce

Evet çoğu kişi Last Airbender gibi olmadığını söylüyor, doğru da ama Korra'nın da izlenmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. Emin olun sizi şaşırtacaktır, şiddetle tavsiye ederim

0
JesseBeiFong
JesseBeiFong 3 hafta önce

arkadaşlar lord zuko öldümü? yerine kızı gelmişi i bölümde hatırlarsanız. cevaplarsanız sevinirim

0
Unchained
Unchained 2 ay önce

İlk bükücü gibi olayları anlattığı için bence kesinlikle saygıyı hak ediyor dizi, her ne kadar The Last Airbender kadar iddialı olamasa da.

Çok acemi ve kendinden emin bir Avatar var izleyenlerin karşısında. Belki de sevilmemesinin tek sebebi o kadar kendinden emin villainleri olmamasındandır. Çünkü Ozai potansiyel olarak insanları aşırı derecede korkutan bir karakterdi ve Aang aşırı bilgisizdi bükme konusunda. Korra ise tek bölümde hava bükmeyi öğrenebildi. Her sezon sadece düşmanları yenilgiye uğratmak uğruna çalıştı Korra. TLA'da ise Aang diğer büküş tekniklerinde ustalaşmak için bölgeden bölgeye geziyor ve orada bir direniş başlatıyordu.

Bu kadar yapılı bir konuya sahip olmadığı için bence kesinlikle tutmadı. Neyse...

Bir dahaki Avatar'ı daha iyi yaparsınız olur biter. Sıradaki Avatar Toprak Bükücü olacak bu arada. Avatarlar 3 erkek 1 kadın olarak geliyor. Sıradaki Avatar erkek bir bükücü olur muhtemelen. İnşallah havayı bozmadan yeni Avatar'ı verebilirler bize.

0
nanoeray 3 hafta önce

@unchained, iyide yapımcı mike ve bryan avatar ile artık ilgilenmediklerini belirttiler ve geçen yıl bilim kurgu türünde değişik bir yapım çıkarttılar nick de. yeni bir seri yaparlarsa da yine bir kafadan 70 yıl ileriye atlamazlar. ya geçmişi konu alırlar yada şu an ki kaldığı yerden alır götürürler.

0
Unchained 2 hafta önce

@nanoeray, Aman aman kaldığı yerden devam etmesinler. Steampunk bir avatar görmek artık beni çok sıktı şahsen.

0
nanoeray 2 hafta önce

@unchained, çizgi romanı okudun mu? Korranın devamını çizgi romanla getiriyorlar şu an

0
Unchained 2 hafta önce

@nanoeray, Yok dostum okumadım. Korra'nın çizgi romanı bile olduğunu bilmiyordum. Bilgilendirdiğin için sağ ol ^^

0
The Dark Lord
The Dark Lord 2 ay önce

When i was a boy my father; Avatar Aang, told me the story of how he and his friends heroically ended the 100 year war.

-Tenzin

0
SilentLord
SilentLord 2 ay önce

Bi Eski Bükücülere Bak Bir De Şimdiki Bükücülere Bak,Hiç Eski Bükücüler Yenilere Taş Çıkarır

0
PandaBear
PandaBear 5 ay önce

Kesinlikle The Last Air Bender ile karşılaştırılmaması gereken dizidir. İkisinin de benim için yeri ayrı. İkiside efsane! Haziran 2017'de Korranın yeni çizgi romanı yayınlanıyor. Umarım dizi olarak da devam eder. ATLAnın çizgi romanlarını hepimiz okumuşuzdur o yüzden olacakları biliyoruz benim görüşüm LOKun devam etmesi ama ATLA ya da hayır demem. Cumhuriyet şehrinin kurulma zamanları çok eğlenceli olabilir. Beni en çok etkileyen dizilerden biridir. İzleyin izlettirin böylesi bir daha gelmez :')

0
PandaBear
PandaBear 5 ay önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Her Avatar ve kişilikleri farklıdır. "Korra Aang gibi olmamış" diyen bazi aveller var. Korra Korra'dır Aang değil. Siz Aang hiç Kiyoshiye benzemiyor diye yakındınız mı ? Aang bir hava bükücü olduğu için sakindir, meditasyonda ve ruhlar dünyasıyla arası iyidir. Hava bükücü olarak geldiği için her şeyi barışçıl, savaş olmadan çözmek ister. Son çözüm olarak saldırmaya başvurur ve vejeteryandır. Korranın ise onun aksine daha sinirli ve saldırgan yapısı vardır. İki Avatar da bence çok zekilerdir. Korra Aange göre biraz daha acımasızdır. Aang 12 yaşında sadece hava bükebiliyorken Korra üç elementi de 8 yaşında kendi başına öğrenmiştir. Korra fiziksel iken Aang daha ruhsaldır. Korra zihni yüzünden 3.sezonda bu kadar güçsüz kalmıştır ama dövüş teknikleri Aang e göre daha gelişmiş ve güçlüdür. Tabiki Aangin Avatar hali çok daha güçlüdür. Çünkü Korra Avatar halini kontrol edebiliyor ama Aang edemediği için ortalığı kasıp kavuruyor. Bir de Korra geçmiş yaşamlarıyla olan bağını kaybettiği için de Aang kadar güçlü olamadığını düşünüyorum.Ama 3.sezonun final bölümünde de gördüğümüz gibi Korra kendini kaybetmiştir ve Avatar halinde neler yapabileceklerini göstermiştir diye düşünüyorum. ATLAda da çok güçlü mesajlar vardır ama Korra'da direk dünya görüşlerini eleştirmektedir ve bunları çok açık bir şekilde yapmaktadır. O yüzden Korra'nın yüzleştiği düşmanlar çok daha güçlüydü. ATLA da konu sadece Ozai idi. Demek istediğim iki seri de kendine göre çok güzel. Kabul etmeliyim ki Korra'yı sanki biraz zayıf yapmışlar ama dizinin sonunda potansiyelini kendi de gösteriyor. İkiside çok başarılı!

0
Primeape
Primeape 6 ay önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Last airbender izleyip bunu izlemeyen varsa izlesin.Zaten izlemeye başlarsanız en fazla ki haftaya bitirirsiniz çok sürükleyici.Bide Aang ile kıyaslamışlar bence kıyaslanmamalı.The last airbender her yaşa hitap ederken bu biraz daha büyük kitleye hitap ediyor sanki.Mesela düşmanlar çok daha karanlık bu seride.The last airbender da ateş lordunun amacı klasik kötü adam amacıydı dünyayı ele geçirmek.Bu seride amonun amacı bükücüleri yok edip bükücü olmayanlar ile eşit olmasını sağlamaktı.Kuvira,Zaheer aslında hepsinin amacı mantıklı geliyor insana.
Bide korra ablamıza çok da yüklenmeyin . Yeri geldi bükme gücünü aldılar yeri geldi sakat bıraktılar.

0
Mr.Patiayak
Mr.Patiayak 6 ay önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Final çok eksik kalmış buna bi devam lazım bi açıklama gelmeli yani baya olmamış

AĞIR SPOİLER!!!!!
Bir iddiaya göre yazar finalde yaşanan şey için doğrudur korra lezbiyen oldu demiş ama bence olmamıştır yani olamaz ne kadar asami ile çok yakışsalarda mako vardı yani

0
Mr.Patiayak
Mr.Patiayak 6 ay önce

Sezon bir komünizm
Sezon iki teokrasi
Sezon üç anarşizm
Sezon dört faşizm

0