"gerçek sadece bir algı meselesidir." -fringe
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Vikings
Devam Ediyor
9.6 2334 kişi Puan Ver

Vikings dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Vikings

Vikings dizisi; Fransa ve Britanya’ya kadar uzanan saldırılarla tarihte kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjørn‘un yaşadıklarını anlatırken, Vikinglerin çok az işlenmiş kültürünü de bize yansıtarak gerçeğe dayalı bir izlenim sunuyor. Ragnor’un basit bir çiftçiyken ne kadar ileriyi görebileceğine tanık oluyor ve onun kardeşi kadar sevdiği arkadaşı Rollo‘yla beraber denizlerle olan imtihanını seyrediyoruz. Gözlerini denizden, saçlarını güneşten ve cesaretlerini Odin’den alan korkusuz ve acımasız ırkın maceraları ve yaşamları kesinlikle ilgi çekmeyi başarıyor.

The Tudors, Camelot gibi dizilerin de yaratıcısı ve yazarı olan Michael Hirst‘in gerçek tarih ve fantastik öğelerini birleştiren tarzını bu kez Vikings’de görüyoruz. Yönetmenliğini Johan Renck‘in yaptığı dizinin başrol oyuncuları ise The Experiment filminin Helweg’i Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Camelot dizisinin Gawain’i Clive Standen (Rollo) ve Bones dizisinin Hannah’ı Katheryn Winnick (Ragnar’ın karısı Lagertha)’den oluşuyor. Oyuncu kadrosu genel olarak o dönemin ırkına yakın fiziksel özelliklere sahip kişilerden seçilmiş ve ünlü isimlerle pek çalışılmamış fakat sırıtan oyunculuk yok. Üstüne Floki karakterini canlandıran Gustaf Skarsgård gibi güzel yazılmış yardımcı oyuncular var. Floki, Ragnar’ın hayallerine ve amaçlarına ulaşmasında büyük yardımı dokunan ve Britanya’ya bilinçli olarak yelken açan Kunduz Flóki lakaplı büyük İskandinavyalı denizci olarak dizide yer alıyor.

Vikingler bilinenin aksine boynuzlu Skyrim tarzı ya da Heroes of Might & Magic serisindeki gibi kanatlı kasklar takmazlardı. İşin özü dizide de gördüğümüz üzere hızlılığa ve çevikliğe dayanan savaş stilleri sebebiyle kaskı neredeyse hiç kullanmazlardı. Kılıç kadar ustaca kullanırlardı mızrakları ve baltalarını… Vikinglerde; adalet sistemleri ve cenaze törenleri gibi etnik ve kültürel farklılıkları vardı. Ne olursa olsun, ejderha başı şeklindeki pruvası ile denizlerde göreceğimiz o mistik gemileri bile zamanla insanlara korku salmaya yetecekti. Megali - birdizihaber.com
Hikayenin devamını oku
Vikings Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 365 yorum

thomasEmre07
thomasEmre07 1 gün önce

Dizinin yeni sezonu ne zaman.

0
hades007
hades007 2 hafta önce

ıvar ortalıgın anasını ağlatcak rezz

3
hausmanercan
hausmanercan 2 hafta önce

devamını bekliyorum ama inşallah alt yazı problemi yapılmaz

1
class
class 3 hafta önce

Ivar legend soon

1
enesgumus
enesgumus 3 hafta önce

Ragnarsız bu dizi bitmiştir benim için. Ragnar başkaydı başkaa.....

4
panpa
panpa 4 hafta önce

ragnar bebeğim ragnar vur kırbacı ingiliz kralına.dıgıdık dıgıdık at sür oğlunla ıvar gibi oğul maşallah ingilizler atta

1
petit
petit 1 ay önce

5 gün içersin de 4 sezonu bittirdim işte öyle bir dizi...

0
enesgumus 3 hafta önce

@petit, 3 Gün içinde diziye başladım ve şuan bitirdim

1
panpa 1 hafta önce

@petit, gerçekten eğlenceli bir diziydi

0
ogzkaann
ogzkaann 1 ay önce

Vikings için yazdığım özete kişisel blogumdan ulaşabilirsiniz.

http://kaanlayabancidiziyorumlari.blogspot.com.tr/2015/06/vikings-dizi-ozeti.html

2
AnalImpaler 1 ay önce

@ogzkaann, Pas

0
BLACKCATS35
BLACKCATS35 2 ay önce

Vikings 6. Sezon Onayı Aldı

Merakla beklenen nihai açıklama geldi. Bir süredir 5. sezonda dizinin biteceği tartışmaları hakimken dizinin yapımcılarından Michael Hirst yaptığı açıklamayla sorumuza yanıt verdi. Ragnar’ın ölümünün ardından dizinin devamında ne olacak soruları gelmişti. Dizinin Ragnar olmadan ilerlemesinin zor olacağı ve büyük bir izleyici kaybedeceği bu nedenle 5. sezonda dizinin biteceği tartışmaları başlamıştı.

0
panpa 1 hafta önce

@blackcats35, ya oof yaaaa

0
Mr.Yellow
Mr.Yellow 2 ay önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

dizinin şuan 3.sezon 4.bölümündeyim ve bu kadar fazla abartılan başka bir dizi görmedim.hiç kimse düşünmüyor galiba olayları? 3 sezondur aynı şeyler tekrar tekrar oluyor.hadi ingiltereye gidelim muhabbeti 1.earller arası kavga 2.hep bi döneklik olması 3. 3.sezondayım ve şuana kadar çok boş bir diziydi.bakalım ileride nasıl olacak.bu arada savaş sahneleri güzel ve fazla ama olayların akışı kötü.

24
HuseyinDH 2 hafta önce

@mr-yellow, kafalar jüpiter...

0
Mr.Yellow 7 gün önce

@huseyindh, 4.sezonda bir şeyler değişmiş.lan 1.sezondan beri rollo ihanet etti edecek.kaç defa yaptılar aynı muhabbeti.bizim salak izleyicimizde hala mükemmel dizi abi ya.az biraz objektif bakın liseliler

0
HuseyinDH 4 gün önce

@mr-yellow, KAFALAR-2-KAT-JÜPİTER

0